Új járművek és eszközök érkeznek a nógrádi mentőállomásokra
2020.01.16.Nem volt kiemelkedő az esetek száma tavaly a megyei mentőszolgálatnál, összesen 23 ezer esetben riasztották őket 2019-ben.
A szolgálat egyre inkább fejlődik, hiszen egy, a közelmúltban elindult országos beruházás által új járművek és mentéstechnikai eszközök érkeznek mind a nyolc nógrádi mentőállomásra.
Átlagosnak nevezhető a tavalyi év az Országos Mentőszolgálat megyei tevékenységét tekintve.
– 2019-ben összesen 23 ezer esetben nyújtottak segítséget a mentők Nógrád megyében. A leggyakrabban rosszullétekhez voltak riasztásaink, de sérülések, balesetek, szülések és kórházak közötti mentőszállítások is szerepelnek a feladataink között – mondta el portálunknak Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat sajtószóvivője.
Azzal kapcsolatban, hogy milyen beruházásokat indítottak el, a szakember úgy fogalmazott, hogy a tavalyi és az idei évben a mentőszolgálat kormányzati forrásból 254 mentőautót vásárolhat, amelyből 160 darab várhatóan idén tavaszig megérkezik.
– A kezdeményezésnek köszönhetően a járműveink átlagéletkora országszerte öt év alá csökken. A darabszám alapján minden mentőállomásra, így természetesen Nógrád megyébe is jut az új mentőautókból – közölte a sajtószóvivő.
Mint mondta, a megyét is érinti továbbá az Országos Mentőszolgálat történetének eddigi legnagyobb eszköz- és műszerbeszerzése, amelynek révén 2500 darab mentéstechnikai eszközt osztanak ki az állomások között. A beszerzés 1,6 milliárd forintos kormányzati forrásból valósul meg.
Győrfi Pál kitért arra is, hogy Nógrád megye mentőállomásain ebből a beszerzésből eddig négy lélegeztetőgépet, négy defibrillátort és közel 30 darab egyéb mentéstechnikai eszközt cseréltek újakra.
A sajtószóvivő hangsúlyozta, hogy a mentőszolgálat számára kiemelten fontos a lakosság életmentő ismereteinek és tettrekészségének fejlesztése, amelynek érdekében az elmúlt időszakban számos kampányt valósítottak meg.
– Ennek a törekvésnek új és fontos eleme az ÉletMentő elnevezésű alkalmazás közeljövőben történő elindítása, amely megkönnyíti a segélyhívást és egyebek mellett lehetővé teszi, hogy bizonyos egészségügyi adatainkat előre megadjuk, így azok egy gombnyomásra a segélyhívással azonos időben megjelennek a mentésirányítóknál – árulta el a szóvivő, aki azt is hozzátette, hogy az alkalmazás által a mentők nemcsak a bajba jutott személy tartózkodási helyét, hanem telefonjának töltöttségi szintjét is látni fogják. Ez a készülék lemerülése esetén hasznos információt jelenthet.
Forrás: Tóth-Nagy Orsolya NOOL.hu, fotó:illusztráció
Ha teszett Önnek a cikk, ossza meg másokkal is!